JU SAOBRAĆAJNA I ELEKTRO ŠKOLA

Obilježavanje Dana Svetog Save

Ove godine smo obilježili Dan Svetog Save poštujući sva ograničenja trenutne epidemiološke situacije. Učenici i nastavnici sve četiri škole Srednjoškolskog centra pripremili su priredbu koja je snimljena, a video možete pogledati i na našem You Tube kanalu. Učenici naše škole izveli su duhovnu pjesmu „Bogorodice djevo“, poetski recital o Svetom Savi i etno pjesmu „Crven cvete“. U holu škole izloženi su panoi i postavka posvećena životu i djelu Svetog Save, a na elektronskoj tabli je emitovana prezentacija na istu temu. Takođe, jedan čas je bio posvećen životu i djelu Svetog Save. U zbornici škole je održan duhovni dio proslave.
Dan Svetog Save je ranijih godina u našoj školi obilježavan nizom aktivnosti kao što su: kvizovi, različita sportska takmičenja, izložbe itd. Nadamo se da ce ćemo se uskoro vratiti ovom načinu obilježavanja školske slave.