JU SAOBRAĆAJNA I ELEKTRO ŠKOLA

Učešće na ITChallenge

Ekipa naše škole u sastavu Slađan Stevanović, Nebojša Kaišarević i Petar Nikolić sa mentorom profesorom Goranom Radojčićem učestvovala je na sedmom po redu IT Challenge u Maglaju. To je ekipno takmičenje mladih informatičara iz cijele Bosne i Hercegovine u organizaciji JU Gimnazija “Edhem Mulabdić”, pod pokroviteljstvom Nsoft-a, te podršku Općine Maglaj i kompanije “Natron Hayat” Maglaj. Takmičenje je održano u subotu, 7. maja 2022.godine.

Sedamnaset ekipa došlo je do završnice, a tri prvoplasirane su dvije ekipe iz JUMS Elektrotehničke škole Tuzla i Tehnička škola Zenica. Ekipa naše škole zauzela je visoko 22.mjesto od 97 ekipa ukupno, a samo tri boda su nedostajala za plasman u finale. Čestitamo učenicima i mentoru na uloženom trudu i učešću.