JU SAOBRAĆAJNA I ELEKTRO ŠKOLA

Obilježavanje Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave

Dana 15. septembra u našoj školi obilježen je Dan srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave. Ovaj državni praznik obilježava se u Republici Srbiji i Republici Srpskoj. Praznik je simbolično ustanovljen da se proslavlja na dan proboja Solunskog fronta, i proslavlja se od 2020. godine. Naši učenici su sa učenicima JU Tehničke škole, JU Ugostiteljske i trgovinske škole i JU Ekonomske škole u centralnom holu škole učestvovali u izradi literarnih i likovnih radova. Ovi radovi su izloženi na oglasnoj tabli škole, a emitovana je i prezentacija o značaju obilježavanja ovog praznika. Takođe, treći školski čas u prvoj, i drugi čas u drugoj smjeni bili su posvećeni obilježavanju Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave.