JU SAOBRAĆAJNA I ELEKTRO ŠKOLA

Posjete stručnog tima iz Elektro Doboja

Stručni tim iz preduzeća ZP Elektro Doboj a.d. Doboj posjetio je 30. novembra 2023. godine našu školu. Tom prilikom je pružio mogućnost pristupa trafo stanici učenicima i profesorima. Tokom praktične nastave učenici II-3 su se upoznali sa načinom funkcionisanja trafo stanice, kao i mjerama bezbjednosti unutar same stanice.
Zahvaljujući ovoj trafo stanici i radnicima koji rade na njenom održavanju naša škola se napaja električnom energijom. Samim tim učenici imaju mogućnost da na jednostavniji način povežu teorijska znanja kroz praktične primjere. Za našu školu ZP Elektro Doboj a.d. Doboj predstavlja jednog od najznačajnih partnera na polju praktične nastave za učenike smjera električar – elektroinstalater i tehničar elektroenergetike. Mnogi naši učenici su svoje zaposlenje zasnovali upravo u ovom preduzeću.